Doğum Sonrası Annelerde Kişisel Bakım

Sevgili taze anneler… Gebelik sizin için çok zor bir dönemdi. Psikolojik ve fiziksel olarak ne kadar çok yıprandığınızı doğum sonrası daha çok fark ettiniz. Kendinize gelebilmeniz ve daha iyi hissetmeye başlamanız adına kişisel bakımınıza nereden başlayacağımızı konuşalım.

Doğumdan 2 hafta , 1 ay sonra hemencecik hamilelik öncesi kıyafetlere sığmayı beklemiyoruz tabi ki de. Hamilelikte alınan kilolarınızdan akıllıca kurtulmaya çalışmak sizi eskisi gibi hatta daha da güzel hissettirecektir. Sağlıklı beslenerek ve fiziksel aktivite ile kademeli kilo vermek, sizi daha da mutlu edecek bana güvenin. Üstelik düzenli fiziksel aktivite doğum sonrası uykularınızı daha verimli hale getirecek ve enerjinizi artırarak çiçeği burnunda annemizin bunalımını da hafifletecek.

Loğusalık döneminde kullanabileceğiniz parlatıcılar, hafif göz makyajı güzelliğinize güzellik katacaktır. Hafif formüllü bitkisel şampuanların pırıldayan saçlarınıza biraz daha ışıltılı katmasıyla beraber; vücut, el ve ayak kremleri ile daha ipeksi bir tene sahip olmayı denemelisiniz. Mis kokulu parfüm ve deodorantlar ile kendinize olan güveniniz yenilenecek, daha sakin ve daha sağlıklı olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir